Sonda

zespół mini BAZAR znam z:
 


o zespole mini BAZAR

Zespół "mini BAZAR" cover band z Rudy Śląskiej powstał w latach 90-siątych. Założycielami zespołu byli Krzysiu grający na gitarach i Zbyszek basista. Do zespołu dołączyli w perkusista Marian, oraz grający na instrumentach klawiszowych Darek. W tym składzie zespół grał do roku 2016. Przez te lata zdobywał popularność grając na wielu imprezach tanecznych i plenerowych.

 

Zespół wspólnie na scenach koncertował z wieloma znanymi muzykami i artystami.

Poniżej wspólne zdjęcie z Eleni po koncercie w hali sportowej w Rudzie Śląskiej - Halembie,


 

.. albo, po wspólnej karczmie górniczej z kabareciarzem Grzegorzem Stasiakiem.

 

Zespół zagrał na wielu dużych prestiżowych imprezach.Na scenie występował u boku: ELENI, KRYWAŃ, GANG OLSENA, MONA LISA, JOHNY WALKER BAND, ZBIGNIEW WODECKI, MAGDA DURECKA, JAN HRYNIEWICZ, LUCJAN CZERNY, KABARET RAK , WOJCIECH KORDA, GRZEGORZ STASIAK, UNIVERSE, MIREK SZOŁTYSEK, MARIUSZ KALAGA, GRZEGORZ POLOCZEK, PIOTR HERDZINA, GANG MARCELA, KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH, KABARET "POD WYRWIGROSZEM" i wielu, wielu innych.

 

W 2002 roku zespół zdobywa 1 miejsce w konkursie zespołów rozrywkowych w Rudzie Śląskiej.

 

Rok 2016 okazał się rokiem wielkich zmian w zespole. Do składu dołączyła fantastyczna wokalistka Joanna, studentka wokalistyki na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka wielu konkursów wokalnych wprowadzając do zespołu nowe tchnienie. W 2016 roku basistę Zbyszka, godnie zastępuje  Bogdan, basista który podczas swojej muzycznej drogi koncertował w wielu zakątkach świata.  Na początku 2017 r formuje się stały skład zespołu z kolejnym fantastycznym basowym muzykiem Piotrkiem  - nauczycielem muzyki w klasie kontrabasu, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. W zespole wyczuwalna jest "chemia" wśród muzyków i od samego początku nakręca się wspaniała współpraca. Muzyka płynie spod palców...

 

W kwietniu 2019 roku odchodzi z zespołu Joanna, szukając dalszych sukcesów w muzyce bluesowo - rockowej.

 

Maj 2019 roku przynosi świeży powiew i po wielu naszych staraniach w składzie pojawia się nowa wokalistka Edyta, która swym muzycznym temperamentem i zapałem do śpiewania mobilizuje nas do wspinania się na wyżyny naszych muzycznych możliwości.

Obecnie zespół mini BAZAR cover band gra w składzie pięcio-osobowym: gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, perkusja, wokalistka, oraz 3 wokale wykonywane przez grających muzyków. W swoim repertuarze posiada szeroki wachlarz znanych i lubianych utworów zarówno z list przebojów krajowych jak i zagranicznych. Zaletą zespołu jest bogate instrumentarium oraz to, że muzykę i śpiew wykonuje w 100% na żywo.

W 2022 roku mini BAZAR rozpoczął współpracę z Piotrem Herdziną, gdzie wspólnie z Grzegorzem Poloczkiem i zespołem Gang Marcela z wielkim sukcesem wspólnie koncertował na benefisie Piotra Herdziny z okazji jego 10 lecia pracy na scenie.