Sonda

zespół mini BAZAR znam z:
 


Najlepszy zespół na wesele

 

Edyta

Już jako mała dziewczynka śpiewając do dezodorantu, wczuwając się w rolę piosenkarki wiedziałam że będę śpiewać. Mając 13 lat zapisałam się do chóru żeńskiego, gdzie z dziewczynami zdobywałyśmy wysokie miejsca na międzynarodowych festiwalach w Belgi, Niemczech, Czechach, Włoszech  i na Węgrzech. Kiedy miałam 15 lat zaczęłam swoją przygodę z pierwszym zespołem coverowym. W różnych składach i tak po dzisiejszy dzień. Wiele lat występuję na scenie, dzięki czemu posiadam nie małe doświadczenie i warsztat wokalny, który kształciłam pod okiem aktora, wokalisty, trenera emisji głosu Adama Saczki. Kiedy śpiewam staram się porwać słuchacza w spontaniczna podróż, w swoje emocje i przeżycia. Inspiruję się różnymi twórcami do moich ulubionych należą: George Michael, Stevie Wonder, Prince, U2, Wodecki, Marek Grechuta, Michał Bajor i wielu innych.

 

Krzysztof

Moja przygoda z gitarą zaczęła się dosyć wcześnie, gdzieś od 3 klasy szkoły podstawowej, a to za sprawą starszego brata, który kupił sobie pudło Defil. Jednak edukacja w szkole muzycznej rozpoczęła się od fortepianu i fletu poprzecznego oraz lekcji prywatnych na akordeonie. Oczywiście wszystkie te zajęcia odbywały się równolegle z graniem na gitarze która w końcu zdominowała pozostałe instrumenty. Po  ukończeniu szkoły podstawowej założyliśmy ze Zbyszkiem Kuźnikiem nasz pierwszy zespół. Potem był mini BAZAR który po przejściach personalnych w obecnym składzie gra od 1992 roku. Fascynacje: do ulubionych gitarzystów należą: E.Clapton, M.Knopfler ,G.Moore i wielu innych.


Marian

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem w 1982 roku jako gitarzysta aż do roku 1984 kiedy po raz pierwszy zasiadłem za bębnami. Przez wiele lat obracałem się w kręgach muzyki bluesowo-rockowej. W roku 1987 po raz pierwszy zdarzyło mi się zagrać do tzw. "kotleta" i od tego czasu po dzień dzisiejszy zajmuję się graniem muzyki rozrywkowej. Podczas swej muzycznej drogi współpracowałem z takimi zespołami jak: MODDY QUARTET, KASZT, DOBOS, oraz gościnnie koncertowałem z bluesową kapelą później znaną jako " ŁAGIEWNIKI BLUES" - laureat festiwalu RAWA BLUES.

Moje muzyczne fascynacje to: D. Chambers, Dave Weckl, V. Colauita, a z polskich Michał Dąbrówka, Cezary Konrad i wiele wiele innych.


Darek

Mając 5 lat rozpocząłem naukę gry na akordeonie i kontynuowałem ją przez 11 lat. Jako już 16-latek założyliśmy szkolny zespół  "DOGMAT" gdzie grałem jako gitarzysta  zdobywając 2-krotnie główną nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych. W 1990 roku rozpocząłem współpracę z zespołem mini BAZAR z którym gram do dzisiaj. W czasie swojej muzycznej drogi współpracowałem między innymi ze Zbyszkiem Szczerbińskim (perkusista grupy DŻEM), Januszem Frychlem (basista grupy GANG OLSENA), Maćkiem Lipiną (gitarzysta i wokalista grupy ŚCIGANI).

Przez wiele lat wykonywałem profesjonalne podkłady muzyczne dla wielu muzyków z całej polski, oraz muzykę do przedstawień teatralnych.

Muzycznymi wzorami dla mnie są: Chick Corea, Mike Stern, Dave Weckl, Pat Metheny ..........

Brałem udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich muzyków jak:

* George Whitty (klawiszowiec współpracujący z Celine Dion, Carlosem Santaną, Michaelem Boltonem ...),

* Dave Weckl (perkusista współpracujący z Chick Corea, Mike Stern)

* Dean Brown

* Chris Minh Doky

* Cezary Konrad (perkusista współpracujący z Anną Marią Jopek)

* Tomasz Łosowski

* Steve Smith

* Anika Nilles

* Jost Nickel

* Mike Stern i Dave Weckl

W roku 2011 brałem udział w szkoleniu realizatorów dźwięku w oparciu o cyfrowe konsolety firmy Soundcraft Vi6, Vi1, SI1+ i SI COMPACT 24


W listopadzie 2018 roku brałem udział w szkoleniu z konfiguracji i obsługi koncertowych liniowych systemów nagłośnieniowych VIO firmy dBTechnologies, oraz jednych z najbardziej

zaawansowanych technologicznie cyfrowych systemów miksowania dźwięku MIDAS PRO.

 

W styczniu 2019 roku otrzymałem wydany przez firmę E.S.S.-Audio sp. z o.o. certyfikat ze szkolenia dotyczącego realizacji dźwięku miksu frontowego, monitorowego, oraz przygotowania i strojenia systemu nagłośnieniowego.


Gra na instrumentach to moja pasja i ciągle staram się poszerzać swoje umiejętności. Oprócz instrumentów klawiszowych gram również dla swojej przyjemności na gitarze solowej, basowej i perkusji.


Piotr

Przygodę z muzyką rozpocząłem jako mały brzdąc. Żartobliwie to ujmując "wcześniej zaczął grać niż chodzić..." Mając trzy lata pierwsze dźwięki na organach szlifowałem pod okiem taty. Dzięki niemu mogłem rozwijać swoje muzyczne talenty i czerpać niemałą satysfakcję z pierwszych występów, np. w szkole. Później pojawiła się gitara basowa i "poważne granie", saportowałem m.in. Lecha Janerkę, Braci Cugowskich, Grażynę Świtałę czy Urszulę Sipińską.

Muzyka to mój świat, którym pragnę dzielić z tymi, którzy ją kochają i chcą rozwijać swoje zdolności, dlatego też chętnie dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami ucząc muzyki w szkole. Jestem absolwentem Studium organistowskiego i Akademi Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. Współpracowałem z wieloma zespołami muzycznymi. Od 2017r związany jestem z zespołem mini BAZAR.